בשורה התחתונה – בשני הפרוייקטים הדיירים מקבלים דירות משודרגות (ובעלות ערך גבוה יותר), אך הדרך אל הדירות הללו היא שונה בשני המקרים. בעוד בפרוייקטים של הריסת הבניין כליל ובנייתו מחדש הדיירים יפונו לדיור חלופי, הבניין ייהרס ובמקומו יבנה בניין חדש.

בתמ"א 38/3  בדרך כלל משפצים בניין קיים (אם כי החוק מתיר גם להרוס בניין ולבנות אותו מחדש) ומוסיפים לו חיזוקים, ממ"ד, מעלית, מרפסות, משפרים את החזיתות שלו ואת הסביבה שלו.

המטרות של שתי התכניות הן שונות (38/2 – סיוע לאוכלוסיות חלשות לעומת 38/3 – חיזוק מבנים לקראת רעידת אדמה), וגם משך זמן הפרוייקטים יהיה שונה (זמן זה תלוי ביזמים כמובן). גם בהיבטי הזכויות של הדיירים במהלך הפרוייקטים ישנם הבדלים, ולכן מומלץ מאוד להתייעץ עם עורך דין בטרם נכנסים לפרוייקט 38/2 או 38/3.

לסיכום, כל בעל דירה הרוצה להשתתף בתמ"א 38 על סוגיו, כדאי שיכיר את היתרונות והחסרונות של שני הפורמטים, את העלויות, החובות והזכויות של כל הצדדים. לעיתים יהיה עדיף להשתתף בפרוייקט 38/2 (אם זה אפשרי כמובן) ולעיתים יהיה עדיף להשתתף דווקא ב-  38/3.

מומלץ להתייעץ עם אנשי מקצוע בתחום (יזמים, עורכי דין, שמאים, אדריכלים וכו'), ולקבל החלטה מושכלת שתגדיל את הערך של הדירות המשתתפות בפרוייקט הנבחר.